Podczas remontu mieszkania, domu czy biura lub montażu okien bardzo trudno jest utrzymać w czystości ramy okienne i szyby. A mycie ich z brudu budowlanego jest zdecydowanie trudniejsze niż w przypadku mycia w warunkach zwykłego gospodarstwa domowego. Ale istnieją środki czyszczące do każdego rodzaju brudu poremontowego. Chcesz wiedzieć, które?

Szukasz firmy, która posprząta po remoncie w Warszawie i okolicach? Zadzwoń! Telefon: +48 503 982 154

Opisze tutaj przydatne metody 😉

Wszyscy producenci okien plastikowych zalecają usunięcie folii ochronnej przyklejonej do plastikowych okien po instalacji. Ale nie zawsze odbywa się to na czas. Podczas naprawy ram często przykleja się taśmę lub taśmę mocującą, aby chronić je przed zabrudzeniem.

czyszczenie mieszkań po pracach remontowych
czyszczenie mieszkań po pracach remontowych

Z biegiem czasu folie te mocno przylegają do powierzchni, a czyszczenie plastiku z kleju staje się problematyczne.

Pierwszym środkiem do przetestowania jest gorąca woda i twarda strona gąbki. Wypróbuj tę opcję przed czyszczeniem plastiku okna w jakikolwiek inny sposób.

W przypadku problemów z wyczyszeniem okna po pracach remontowych, pomogą Ci:

 • Nierozcieńczony alkohol, a także wódka lub woda kolońska.
 • Zmywacz do paznokci … Lepiej bez acetonu.
 • Olejek z drzewa herbacianego .

Plamy z taśmy klejącej oraz z naklejek na szkle moczy się w dowolnym z tych płynów, a następnie zeskrobuje plastikową szpatułką.

Cement – usunięcie brudu pozostałego po remoncie

Podczas tynkowania i wygładzania ścian należy chronić plastikowe ramy, a okna z podwójnymi szybami przed zachlapaniem są dość ciężkie. Jak czyścić je z utwardzonego cementu? … Wypróbuj jedną z tych metod.

Metoda 1 – Środki specjalne

Jeśli potrzebujesz szybko uzyskać wynik, a cena produktu nie ma większego znaczenia, kup specjalne preparaty do czyszczenia różnych powierzchni cementu. Na przykład:

 • ATLAS SZOP;
 • Środek do czyszczenia betonu Cement N;
 • „Baugerätereiniger 81”.

Wszystkie mają postać sprayu, który jest rozpylany na ubrudzoną remontem powierzchnię. Po określonym w instrukcji czasie brud poremontowy przetrzeć szmatką.

Najważniejsze, że produkt nie zawiera żrących kwasów. Może to uszkodzić plastik. Dlatego przed zakupem przeczytaj instrukcję użytkowania.

Metoda 2 – Żele do czyszczenia poremontowego w domach, biurach i mieszkaniach.

Innym skutecznym sposobem czyszczenia okien z zaprawy jest gęsty żel „Comet”.

Oto jak czyścić plastikowe okna:

 • Nanieś żel na zabrudzenia … Jeśli jest to powierzchnia pionowa , będziesz musiał nakładać kilka razy.
 • Poczekaj, aż cement stanie się wolny i miękki .
 • Usuń go wilgotną szmatką .
 • Powtórzyć w razie potrzeby.
 • Jednak przed czyszczeniem okien po naprawie w celu usunięcia brudu i zaprawy odkurzyć lub przetrzeć szczotką, aby usunąć źle przylegające części i uniknąć niepotrzebnej pracy.
 • Dużym wyzwaniem jest mycie rolet i żaluzji po pracach remontowych. – Takie prace wykonuje nasza firma: +48 503 982 154

Metoda 3 – Kwas octowy jako metoda czyszczenia po remoncie

Jeśli nie posiadasz opisanych powyżej produktów i nie masz nic do czyszczenia plastikowych okienek, użyj esencji z octu, wystarczy lekko rozcieńczyć wodą.

Procedura z użyciem octu do mycia okien po pracach remontowych:

 • Pomyśl o sprzęcie ochronnym – załóż gumowe rękawiczki i bandaż z gazy.
 • Rozcieńczyć kwas niewielką ilością wody .
 • Namoczyć szmatkę w roztworze i zwilżyć nią wszystkie plamy. .
 • Spróbuj wyczyścić je po kilku minutach.
 • Jeśli wynik nie jest dobry , posyp sodę roztworem ściereczki, aby była wilgotna i przetrzyj zabrudzone miejsca.

W ten sam sposób można myć szkło … Ale należy spróbować od razu wyczyścić ramy i szkło używając tylko gorącej wody. W przeciwnym razie będzie reagował z powierzchnią i bardzo trudno będzie się pozbyć plam.

Jak sprzątać okna po pracach remontowych
Jak sprzątać okna po pracach remontowych

Pianka poliuretanowa – czyszczenie po pracach remontowych

Aby zamknąć okno, szczelinę między ramą a otworem przedmuchuje się pianką. Zwiększona objętość często plami plastik.

Nie próbuj myć wodą nawet świeżej pianki – jest bezużyteczna.

Najłatwiejszym sposobem na usunięcie świeżych śladów pianki poliuretanowej jest Cosmophen. Jest to ten środek czyszczący używany przez instalatorów okien plastikowych. Istnieją trzy rodzaje. Im wyższa liczba, tym słabsza moc środka czyszczącego.

Jeśli szukasz firmy sprzątającej po remoncie na Śląsku ( Zabrze, Gliwice, Katowice, Chorzów itp. ) odwiedź stronę naszej zaprzyjaźnionej firmy: https://www.czyszczenie-dywanow.w.zabrzu.pl/index.php/sprzatanie-mieszkan-domow-biur-hal-przemyslowych/

Wysuszona pianka nie będzie poddawać się żadnym detergentom, a Cosmofen może nie pomóc. W takim przypadku Dimexide rozwiąże problem. Ten preparat do czyszczenia poremontowego, jest dobrym rozpuszczalnikiem i należy się z nim obchodzić w rękawiczkach. Nierozcieńczony płyn nanieść na plamy gąbką lub wacikiem, a po kilku minutach zmyć wilgotną szmatką z pozostałą pianką.

Call Now ButtonZamów usługę