Przy wąskich korytarzach i braku miejsca drzwi przesuwne staja się rozwiązaniem problemu, szczególnie w dużych miastach jak Warszawa. Wszędzie tam, gdzie otwarcie klasycznych drzwi skrzydłowych byłoby skomplikowane, niemożliwe, drzwi przesuwne są odpowiednim rozwiązaniem.

Drzwi przesuwne mogą przesuwać się po ścianie lub można je skutecznie schować w obudowie w ścianie. Ta dyskretnie ukryta kieszeń jest wbudowana bezpośrednio w ścianę i jest bardzo wyrafinowanym i praktycznym rozwiązaniem. Jednocześnie ta opcja w żaden sposób nie będzie Cię ograniczać przy wyborze skrzydła drzwiowego. W skrzynce budowlanej można zmieścić dowolny model skrzydła drzwiowego.

Dlaczego warto inwestować w drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne chowane w obudowie w ścianie to sprytne i eleganckie rozwiązanie. Przede wszystkim nie musimy zajmować się przestrzenią do otwierania drzwi, więc drzwi nie ograniczają nas całkowicie w aranżacji wnętrza. Drzwi otwierają się i zamykają bez ograniczeń i nie dochodzi do spotkania kilku skrzydeł. Ich możliwości zastosowania są szerokie zarówno w sferze prywatnej, jak i komercyjnej – dlatego nadają się do wielu typów wnętrz. Obudowa może być montowana w ściankach działowych wykonanych z różnych materiałów – od cegły po płytę gipsowo-kartonową lub ytong.

Montaż obudowy w murze odbywa się już na fazie surowej budowy. Dlatego warto wliczyć drzwi przesuwne bezpośrednio w projekcie lub w trakcie przebudowy. Minimalna szerokość gotowej przegrody wraz z obudową to 12,5 cm. Dodatkowa instalacja obudowy jest w większości przypadków bardziej skomplikowana i wymaga cięcia lub w ogóle nie jest możliwa.

Jeśli marzymy o drzwiach przesuwnych i mieszkamy w domu z paneli, jedyną opcją jest kompletna przebudowa przegrody i montaż kieszeni w nowo powstałej ścianie. Mocowanie skrzynki konstrukcyjnej do istniejącego panelu nie jest wysoce zalecane. Nieprzestrzeganie procedur może spowodować problem z funkcjonalnością i hałasem drzwi przesuwnych lub pęknięcie nowej przegrody, którą skrzynka ukryje.

Instalacja obudowy konstrukcyjnej wcale nie jest skomplikowana. Złożoną obudowę wkłada się do przygotowanego otworu konstrukcyjnego – jak już wspomnieliśmy – na etapie surowej budowy. Dokładność jest ważna. Obudowa jest wyważona, umieszczona równo ze ścianą i zamocowana. Właściwy i dokładny montaż obudowy odgrywa kluczową rolę w przyszłej płynnej i cichej obsłudze drzwi. Po stwardnieniu specjalnej pianki wszystko jest gotowe do otynkowania ściany, pomalowania jej i zamontowania drzwi w wykończonym wnętrzu.

Wszystko w jednym

Drzwi i ościeżnice przesuwne można kupić z walizką konstrukcyjną w jednym miejscu, a wszystko można również profesjonalnie zamontować. Skrzynie do drzwi przesuwnych są sprzedawane zarówno do drzwi jednoskrzydłowych, jak i dwuskrzydłowych. Dzięki temu ponadczasowemu rozwiązaniu zyskujemy nowe możliwości aranżacji wnętrz, które procentują nie tylko w małych mieszkaniach. Zadbamy o wygodne i niezablokowane przejście przez mieszkanie, nie zasłaniając skrzydeł drzwiowych.


Call Now ButtonZamów usługę